“Ze wszystkich nauk medycyna jest najszlachetniejsza”

— Hipokrates

O poradni

Gastrologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem schorzeń układu pokarmowego. W obszarze jej zainteresowań leżą:

 • choroby przełyku i żołądka,
 • choroby jelit,
 • choroby gruczołów trawiennych, czyli wątroby i trzustki,
 • choroby dróg żółciowych.

Kiedy warto iść do gastrologa?

W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy wciąż się spieszymy, na nic nie mamy czasu. Jednocześnie coraz rzadziej odżywiamy się w prawidłowy sposób, co źle wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Kiedy zauważymy u siebie niepokojące objawy, nie ma sensu czekać.

Wizyta u gastrologa nie musi wiązać się z uciążliwymi badaniami. Bardzo często sam wywiad i odpowiednio dobrane leki potrafią znacznie poprawić stan naszego zdrowia. Niestety zdarza się, że objawy, które pierwotnie uznajemy za niegroźne niestrawności, w rzeczywistości mogą sygnalizować poważniejsze schorzenia, na przykład chorobę wrzodową czy nawet nowotwory.

Nie bójmy się zatem krążących między pacjentami legend o nieprzyjemnych badaniach, takich jak gastroskopia. Pamiętajmy, że regularne badania gastrologiczne pozwalają poprawić nie tylko funkcjonowanie układu pokarmowego, co znacznie poprawia komfort życia, ale także mogą to życie skutecznie uratować.

Konsultacjami i leczeniem zajmuje się:

 • dr n. med. Viola Bacia

  dr n. med. Viola Bacia

    Gastrolog

  Specjalista chorób wewnętrznych, gastrolog, hepatolog.